walcze

moja walka z trądzikiem

Wpisy

 • piątek, 18 lutego 2005
  • kuracja udoskonalona

   Jako, że kuracja pani dermatolog opisywana jakiś czas temu służyła mi w miarę dobrze (lepiej niż poprzednie hi, hi) więc postanowiłam metodą prób i błędów ją udoskonalić. Zwłaszcza nie podobały mi się zmarszczki na bardzo wysuszonym czole i ogólnie przesuszona skóra.

   I tak:

   Rano myję twarz wodą z mlekiem i Phisiogel'em, spryskuję wodą teramlną Iwostin. Przecieram tonikiem Iwostinu i co drugi dzień nakładam antybiotyk Acnemycin, po jego wchłonięciu krem nawilżający Iwostinu na dzień, a co drugi dzień zamiast antybiotyku i kremu nawilżającego krem Mela D LRP (redukujący przebarwienia) i krem pod oczy. Potem na to makijaż i do pracy.

   Na noc zmywam twarz mleczkiem Iwostinu i Phisiogel'em (jak widać jestem fanką Iwostinu :-)). Przemywam tonikiem i co drugi dzień nakładam Retin A, a co drugi dzień Ultra Rich Nigt Cream Jean d'Arcel (mocno nawilżający), pod oczy i na szyję maska liftingująca również Jean d'Arcel (rewelacyjna).

   Nadal żadnych maseczek, peelingów, glinek itp.

   Raz w miesiącu czyszczenie u kosmetyczki albo zabieg nawilżający z masażem.

   Twarz się wygładziła, przebarwienia widocznie mniejsze, mało nowych pryszczy. Jestem bardzo zadowolona patrząc z rozsądnej odległości w lustro. Oczywiście po zbliżeniu się do lustra nie jestem już tak szczęśliwa. Kilkanaście lat trądziku poczyniło ogromne spustoszenie na mojej twarzy.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „kuracja udoskonalona”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ewaes
   Czas publikacji:
   piątek, 18 lutego 2005 14:05
 • czwartek, 10 lutego 2005