walcze

moja walka z trądzikiem

Wpisy

 • wtorek, 28 sierpnia 2012
  • Światło IPL+RF

   Zafundowałam sobie ostatnio (z okazji rzucenia pracy w korporacji) 5 zabiegów naświetlania światłem IPL+RF na przebarwienia potrądzikowe i posłoneczne.

   Powodem zakupu była głównie ciekawość, nie wiedziałam co to takiego to IPL+RF, a że cena była przystępna (5 zabiegów kosztowało 300 zł) pomyślałam, że nawet jeśli nie zadziała, wiele nie stracę, a zyskam pogląd. Pogląd - rzecz bezcenna.

   IPL to pulsujące światło o różnej długości fal, a RF to fale radiowe. Technologia służy do różnych rzeczy, m.in. do depilacji owłosienia, fotoodmładzania, leczenia trądziku, zamykania naczynek, niwelowania przebarwień.

   Zabiegi wykonałam w odstępach co ok. 3 tygodnie.

   Zabieg trwa ok. 15 min. Na początek kosmetyczka zmywa ewentualny makijaż, potem nakłada na twarz bardzo zimny żel, zakrywa oczy i przykłada głowicę emitującą światło. Głowica ma wymiary (na wyczucie, bo miałam zakryte oczy), jakiś 2 cm x 5 cm. Kosmetyczka "strzela" światłem fragment po fragmencie, na całej twarzy. Nawet pomimo zakrycia oczu, widać błysk. Zabieg odczuwałam jako bardzo delikatne ukłucia w momencie "strzału" i rozchodzące się ciepło. Urządzenie ma możliwość regulacji natężenia. Po zwiększeniu natężenia ukłucia są silniejsze.

   Po zabiegu przy niskim natężeniu skóra wygląda zupełnie normalnie. Kiedy poprosiłam o większe natężenie, skóra po była lekko zaczerwieniona i zauważyłam pod oczami mikro ranki (czerwone kropki wielkości główki od szpilki - po kilku dniach zniknęły).

   W trakcie kuracji konieczna jest ochrona wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Kosmetyczka za każdym razem nałożyła mi go po zabiegu.

   Ostatni zabieg miałam tydzień temu. Efekt w temacie przebarwień nie jest spektakulary. Ale konieczne jest wyjaśnienie. Zabiegi robiłam w okresie wiosenno-letnim. Czasem słońce było bardzo mocne, a ja zwykle nakładałam krem z filtrem rano (SPFi 50+) i potrafiłam jeżdzić rowerem cały dzień, nie martwiąc się o filtr do końca dnia. Być może przy braku nasłonecznienia efekt byłby lepszy.

   Za to ogromny sukces jest w temacie trądziku! Ach jaki przyjemny efekt uboczny!

   Skóra zdecydowanie mniej się przetłuszcza. Zdecydowanie. Pryszcze (małe wypryski z ropnym czubkiem) są tylko w okolicy jajeczkowania. Łatwe do usunięcia, nawet nie usuwane goją się szybko. Efekt jest na tyle rewelacyjny, że już po trzecim zabiegu zaczęłam wychodzić z domu bez podkładu na twarzy (wcześniej podkład był konieczny nawet na rower). Mężczyzna domowy potwierdza, że widać różnicę :)

   Nie wiem czy efekt się utrzyma - raczej wątpię, dlatego jeśli znowu znajdę ofertę w tej cenie, skorzystam jeszcze raz.

     

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Światło IPL+RF”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ewaes
   Czas publikacji:
   wtorek, 28 sierpnia 2012 20:33