walcze

moja walka z trądzikiem

Wpisy

 • środa, 27 września 2006
 • poniedziałek, 18 września 2006
  • nowa kuracja

   Pani dermatolog zaordynowała nową kurację (albo raczej starą odświeżoną). Mianowicie:

   - raz dziennie wcieramy Acneroxid L, 3 min i zmywamy

   - dwa tygodnie smarowania GlycoA raz dziennie lub silniejsze zabiegi z kwasem glikolowym i potem miesiąc przerwy, żeby się skóra nie przyzwyczajała, potem znowu dwa tygodnie z GlycoA i tak w kółko

   - na zmiany ropne i inne "żyjące" raz dziennie emulsja DalacinT

   Poza tym zero czyszczenia mechanicznego. Dermatolog twierdzi, że żaden lekarz, który jest na bieżąco z nauką nie zaleci czyszczenia mechanicznego. Bo badania wykazują, że w miejscu wyciśniętego pryszcza, w ciągu dosłownie kilku dni powstaje nowy. Obecnie wszystkie działania dermatologów w temacie trądziku to zmniejszanie porów, tak aby się nie zanieczyszczały.

   Zobaczymy.

   Ogólnie skóra lepsza, najwyraźniej hormony już się ustabilizowały.

   O dermabrazji laserowej opinia dermatolog jest następująca: zabieg jest rzadko wykonywany w Polsce, jest mało dobrych specjalistów z doświadczeniem, duże ryzyko powikłań, blizn, niewiadomy wpływ na trądzik (może się zwiększyć). Więc na razie przystopujemy z drastycznymi zabiegami.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „nowa kuracja”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ewaes
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 18 września 2006 16:03
 • czwartek, 07 września 2006
  • hmmm

   Ciąża zakończyła się w 12tym tygodniu, więc z żalem, ale mogę powrócić do bardziej zaangażowanego leczenia trądziku. Który obecnie jest starszny. I który zaatakował twarz, szyję, dekolt, ramiona, plecy i nawet o zgrozo! brzuch. Totalna załamka, wiadomo, nie tylko z powodu trądziku.

   Cała twarz jest w zaskórnikach zamkniętych. Ropnych, czerwonych, większych, mniejszych pryszczy tez nie brakuje. Praktycznie każdy por jest zatkny. Nie wiem ile czyszczeń potrzebowałabym, że by to usunąć.

   I teraz zagadka. Co z tym robić? Do hormonów nie wrócę, bo planuję kolejną ciążę. Starsznie napaliłam się na dermabrazję laserową. Trądziku to nie wyleczy, oczywiście, ale przynajmniej zaczynałabym leczenie od momentu zero, a nie od momentu 10 lat z trądzikiem, w którym moja skóra znajduje się obecnie. Na twarzy każdy zaskórnik sąsiaduje z dołkiem. Dołki są ogromne, w ilościach nie mniejszych. Pory są ogromne.

   Depresja jest ogromna. Zabrać wszystkie lustra!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ewaes
   Czas publikacji:
   czwartek, 07 września 2006 15:33