walcze

moja walka z trądzikiem

Wpisy

 • wtorek, 31 października 2006
  • nowa kuracja

   Zaczęłam serię peelingów kwasem glikolowym, ale po dwóch zabiegach ze stężeniem 35%, zmiany się zaostrzyły więc chwilowo zaniechałam peelingów i leczę aktywne zmiany.

   Na dzień stosuję Dalacin T w emulsji, na noc Duac (clindamycyna i nadtlenek benzoilu w jednym). Skóra lekko przesuszona, więc dopieszczam ją maską z siemienia lnianego, ale ogólnie taka mieszanka pomaga. Zmian jest wyraźnie mniej. Tylko niestety przebarwienia okropne. Przez 2 tygodnie używałam też Mupirox na gronkowca, ale zupełnie nie pomógł. Ta kuracja została zaordynowana przez dermatolg, u której zwykle robiłam tylko peelingi, standardowe leczenie prowadził inny lekarz. Wydaje mi się, że ta pani lepiej sobie radzi, więc zarzuciłam poprzednią kurację i obecnie stosuję się tylko do tej.

   Samopoczucie słabe. Ginekolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Jeanine i od przyszłego cyklu będę łykać, co na pewno poprawi sytuację.

   Skóra nadal bardzo zanieczyszczona. Aż się prosi o wyczyszczenie u kosmetyczki. Ale słucham pani dermatolog i wykazuję się ogromną cierpliwością. Za kilka tygodni wyjeżdżam na urlop, co może też trochę poprawi stan mojej skóry (nie byłam na urlopie od 1,5 roku).

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (4) Pokaż komentarze do wpisu „nowa kuracja”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ewaes
   Czas publikacji:
   wtorek, 31 października 2006 15:27
 • środa, 27 września 2006
 • poniedziałek, 18 września 2006
  • nowa kuracja

   Pani dermatolog zaordynowała nową kurację (albo raczej starą odświeżoną). Mianowicie:

   - raz dziennie wcieramy Acneroxid L, 3 min i zmywamy

   - dwa tygodnie smarowania GlycoA raz dziennie lub silniejsze zabiegi z kwasem glikolowym i potem miesiąc przerwy, żeby się skóra nie przyzwyczajała, potem znowu dwa tygodnie z GlycoA i tak w kółko

   - na zmiany ropne i inne "żyjące" raz dziennie emulsja DalacinT

   Poza tym zero czyszczenia mechanicznego. Dermatolog twierdzi, że żaden lekarz, który jest na bieżąco z nauką nie zaleci czyszczenia mechanicznego. Bo badania wykazują, że w miejscu wyciśniętego pryszcza, w ciągu dosłownie kilku dni powstaje nowy. Obecnie wszystkie działania dermatologów w temacie trądziku to zmniejszanie porów, tak aby się nie zanieczyszczały.

   Zobaczymy.

   Ogólnie skóra lepsza, najwyraźniej hormony już się ustabilizowały.

   O dermabrazji laserowej opinia dermatolog jest następująca: zabieg jest rzadko wykonywany w Polsce, jest mało dobrych specjalistów z doświadczeniem, duże ryzyko powikłań, blizn, niewiadomy wpływ na trądzik (może się zwiększyć). Więc na razie przystopujemy z drastycznymi zabiegami.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „nowa kuracja”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ewaes
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 18 września 2006 16:03
 • czwartek, 07 września 2006
  • hmmm

   Ciąża zakończyła się w 12tym tygodniu, więc z żalem, ale mogę powrócić do bardziej zaangażowanego leczenia trądziku. Który obecnie jest starszny. I który zaatakował twarz, szyję, dekolt, ramiona, plecy i nawet o zgrozo! brzuch. Totalna załamka, wiadomo, nie tylko z powodu trądziku.

   Cała twarz jest w zaskórnikach zamkniętych. Ropnych, czerwonych, większych, mniejszych pryszczy tez nie brakuje. Praktycznie każdy por jest zatkny. Nie wiem ile czyszczeń potrzebowałabym, że by to usunąć.

   I teraz zagadka. Co z tym robić? Do hormonów nie wrócę, bo planuję kolejną ciążę. Starsznie napaliłam się na dermabrazję laserową. Trądziku to nie wyleczy, oczywiście, ale przynajmniej zaczynałabym leczenie od momentu zero, a nie od momentu 10 lat z trądzikiem, w którym moja skóra znajduje się obecnie. Na twarzy każdy zaskórnik sąsiaduje z dołkiem. Dołki są ogromne, w ilościach nie mniejszych. Pory są ogromne.

   Depresja jest ogromna. Zabrać wszystkie lustra!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ewaes
   Czas publikacji:
   czwartek, 07 września 2006 15:33
 • poniedziałek, 21 sierpnia 2006
  • troszkę lepiej

   Powoli kończę pierwszy trymestr ciąży. Twarz znacznie lepsza, choć dużo zaskórników zamkniętych. I tak nie jest źle biorąc pod uwagę, że nie używam żadnych leków. Tylko kosmetyki:

   - do mycia jak zwykle :-) żel Phisiogel

   - tonik Argiletz z glinką (pierwsza butelka, ale bardzo mi się spodobał, więc skuszę się na kolejne)

   - krem na dzień, chyba Biodermy matujący, ale nie pamiętam (tęsknię za Biodermine, ale nigdzie nie można kupić)

   - na noc krem Jean d'Arcel od kosmetyczki, niestety nazwa również przepadła w odmętach świadomości :-(

   - i nieodzowne bibułki matujące Bilenda

   - dodatkowo peeling gruboziarnisty (przynajmniej raz w tygodniu) i maska z zielonej glinki Argiletz (też przynajmniej raz w tygodniu)

   Po lecie mam jak zwykle dużo przebawień, takie brązowawe placki, zwłaszcza na policzkach, więc pewnie jak zwykle zafunduję sobie zabieg kwasem glikolowym :-)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „troszkę lepiej”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ewaes
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 21 sierpnia 2006 09:45
 • środa, 26 lipca 2006
 • czwartek, 06 lipca 2006
 • wtorek, 06 czerwca 2006
 • piątek, 28 kwietnia 2006